Funkcjonujące od prawie 100. lat przedsiębiorstwo Drzewart Dom sp. z o.o. oferuje m.in. domy mobilne budowane w technologii szkieletowej. Są to obiekty także w wersji z podwoziem przygotowane na różnym etapie wykończenia. Można postawić je w dowolnym miejscu i przenosić w inne lokalizacje. To idealne rozwiązanie dla osób, które chcą zaoszczędzić czas potrzebny na załatwianiu formalności związanych z wydaniem pozwolenia na budowę bądź inwestorów mających posesję nieprzeznaczoną pod zabudowę. Klienci mogą zamówić u nas domek mobilny „pod klucz” albo w stanie surowym otwartym. W drugim przypadku właściciel musi zlecić dodatkowo montaż okien i drzwi oraz wykonanie prac wykończeniowych. Konstrukcje wykonujemy ze świerku lub sosny, ponieważ drewno iglaste najlepiej nadaje się do budowy takich obiektów.

Budowa domów mobilnych

Budowa domów mobilnych Białystok

Firma korzysta z własnego tartaku, w którym zajmuje się obróbką drewna pozyskiwanego lokalnie z Nadleśnictwa Dojlidy i Czarnej Białostockiej. Surowiec na mobilne domki jest suszony, by wyeliminować pleśnie i grzyby. Dzięki temu pozytywnie wpływa on na zdrowie mieszkańców. Staramy się rezygnować z używania:

  • klejów,
  • groźnych dla zdrowia substancji chemicznych,
  • płyt OSB.

Wykorzystujemy do budowy wyłącznie naturalne, tradycyjne materiały. Nasi pracownicy mają wieloletnie doświadczenie w branży budowlanej – w sektorze budynków z drewna. Stosujemy rzemieślnicze metody ciesielskie, by oferować klientom wysokiej jakości domy mobilne. W okolicach Białegostoku, np. Tykocinie, Supraślu, Białowieży czy Hajnówce drewniana zabudowa nadal dominuje w krajobrazie. Oferowane przez nas obiekty z łatwością wkomponują się zatem w wygląd tych miejscowości. Nadają się one na każdą działkę położoną na terenach wiejskich, w lesie lub nad jeziorem. Są to ekologiczne domki z naturalnych materiałów, które dobrze wyglądają otoczone ogrodem.

Wnętrze domu mobilnego
Domek mobilny Datówka

Poznaj zalety naszych domów mobilnych

Prezentowane na stronie domki mobilne mają wiele zalet. Przede wszystkim łatwo je przetransportować. Można bez trudu przewieźć je na inną posesję, np. po zakupie nowej działki lub przenieść z gór nad morze, gdy znudzi się oglądany za oknem krajobraz. Dzięki temu obiekt może być przenoszony tam, gdzie ma ochotę spędzać czas jego właściciel. Dozwolone jest stawianie go na każdej działce, ponieważ dla tego rodzaju konstrukcji ustawodawca nie wymaga pozwolenia na budowę. Wystarczy zgłoszenie w lokalnym starostwie powiatowym, dlatego prezentowane na niniejszej stronie rozwiązania budowlane stają się coraz popularniejsze. Bez stania w kolejkach i wypełniania licznych dokumentów można teraz zamieszkać w pięknym domu mobilnym na własnej działce! Obiekty z oferty są dostępne na terenie całej Polski. Możemy dostarczyć je klientom z Białegostoku, Wrocławia, Szczecina, Gdańska, Warszawy lub Rzeszowa. Nasze produkty zdobią posesje w całej Europie, m.in. Skandynawii, Belgii, Austrii i na Ukrainie. Ich mieszkańcy cenią profesjonalizm i naturalne metody oraz materiały używane do budowy.

Realizujemy indywidualne zamówienia na domy mobilne

Klienci, którzy mają konkretną wizję własnego domu mobilnego, mogą przekazać nam gotowy projekt. Nasi eksperci zajmą się jego realizacją. Taki przenośny obiekt to idealny pomysł na letniskową chatkę z dala od miasta. Można spędzać w nim czas całą rodziną, korzystając z bliskości lasu lub jeziora. Na życzenie do indywidualnych potrzeb dopasujemy też wnętrza, by pomieszczenia były urządzone wygodnie i ergonomicznie. Konstrukcja oferowanych przez nas domów jest bardzo trwała, więc jest to inwestycja na lata. Nie są to budynki trwale związane z gruntem, więc można bez trudu przenosić je w inne miejsca. Do ich zalet należą zatem:

  • brak konieczności uzyskania pozwolenia na budowę,
  • niewielkie wymiary pozwalające na ustawienie na każdej działce,
  • mobilność, dzięki której można je transportować,
  • komfortowe wyposażenie,
  • konstrukcja wykonana z naturalnych materiałów.

Każdy element domu mobilnego jest precyzyjnie zaprojektowany i zabezpieczony odpowiednimi środkami impregnującymi, by zapewnić trwałość konstrukcji. Rezygnacja ze stosowania silnych chemikaliów i klejów wynika z troski o przyrodę. Ponadto ma dobroczynny wpływ na zdrowie mieszkańców, którzy wdychają czyste powietrze. To istotne przede wszystkim w przypadku dzieci, które powinny dorastać w nieskażonym środowisku. Lepiej, by najmłodsi unikali przebywania w pomieszczeniach, w których używano silnych środków chemicznych mogących podrażniać układ oddechowy.  Dlatego warto wybrać nasz dom mobilny – obiekt, w którym wszyscy będą czuć się komfortowo!