Przedsiębiorstwo Drzewart Dom sp. z o.o. specjalizuje się w obiektach mieszkalnych i komercyjnych z drewna. Firma od blisko stulecia buduje m.in. pensjonaty, karczmy, stajnie oraz domki letniskowe w Białymstoku. Wiele naszych realizacji można podziwiać w Polsce i Europie. Budynki dostępne w ofercie powstają w jednej z trzech technologii. Możemy zastosować:

 • lite bale,
 • ramową konstrukcję dwuwarstwową obłożoną z zewnątrz drewnem,
 • drewniany szkielet zabezpieczony materiałami izolacyjnymi i ścianami z desek lub płyt OSB.

Obiekty zbudowane z naturalnego surowca zapewniają właściwą wentylację oraz jakość powietrza. Dzięki temu unika się montażu drogich instalacji regulujących wilgotność i inne parametry w pomieszczeniach. Budulec zapewnia też unikalny klimat wnętrz. Zastosowanie tego wyjątkowego materiału – drewna – i specjalnych technologii w naszych domkach letniskowych sprawia, że takie budynki są gotowe do zamieszkania od razu po zakończeniu budowy. Eliminuje się bowiem konieczność wietrzenia wnętrz po tynkowaniu i malowaniu, jeśli inwestor zdecyduje się na pozostawienie drewnianych ścian.

Budowa domków letniskowych

Duże doświadczenie pozwala nam wybrać odpowiednie drewno i technologię, które najlepiej sprawdzą się w konkretnym przypadku. Firma od wielu lat zajmuje się budową hoteli, domków letniskowych i innych obiektów drewnianych m.in. z:

 • sosny,
 • świerku,
 • modrzewia,
 • gatunków egzotycznych,
 • drewna księżycowego.
Budowa domków letniskowych
Dom z drewna Datówka

Do budowy używamy, o ile to możliwe, wyłącznie naturalnych metod i materiałów. Rezygnujemy np. ze stosowania klejów, płyt OSB i silnych środków chemicznych. Dzięki temu w budynkach tworzy się przyjazny człowiekowi mikroklimat. Sprzyja on wypoczynkowi i utrzymaniu dobrego stanu zdrowia. Surowiec na domy letniskowe przygotowujemy we własnym tartaku. Dlatego klienci mają gwarancję starannej obróbki wszystkich elementów konstrukcji. Każdy z nich ma idealny wymiar umożliwiający połączenie go z pozostałymi częściami za pomocą tradycyjnych technik ciesielskich. Belki i bale są impregnowane, by zapobiec ich niszczeniu pod wpływem warunków atmosferycznych.

Idealne domki letniskowe na wieś według dowolnego projektu

Nasze domki letniskowe wpisują się w krajobraz Białegostoku i Podlasia, ponieważ drewniane budynki od wieków tworzą specyficzny, sielski klimat tego regionu. Sprawdzają się wśród tradycyjnej wiejskiej zabudowy oraz na posesjach położonych na obrzeżach lasu, nad rzeką albo jeziorem. Chętnie zrealizujemy każdy projekt budowli z drewna. Klient może zgłosić się z własnym pomysłem na pensjonat, karczmę, stajnię czy domek letniskowy lub wybrać coś z naszej szerokiej oferty. Zapewniamy najwyższej jakości surowiec pozyskiwany m.in. z Nadleśnictwa Dojlidy oraz Czarnej Białostockiej. Zatrudniamy najlepszych fachowców w branży. Dlatego budowane przez firmę obiekty są niezwykle solidne i estetycznie wykonane. Łączymy wiedzę i doświadczenie z podlaską tradycją. Wykorzystujemy nowoczesne technologie do wznoszenia niezwykłych, wygodnych domów letniskowych.

Domki letniskowe Białystok
Elegancki domek letniskowy

Na czym polegają stosowane przez nas technologie?

W domach i obiektach gastronomicznych oraz noclegowych z litego bala zrąb budowli powstaje ze świerku lub sosny. Stawiamy go na wcześniej przygotowanych fundamentach. Używamy sezonowanego drewna odpornego na pękanie. Na życzenie możemy zastosować też konstrukcję sumikowo-łątkową, w przypadku której bale są podtrzymywane przez masywne słupy w ścianach i narożach. W Białymstoku i całym regionie takie domki letniskowe cieszą się coraz większą popularnością.

Technologia ściany dwuwarstwowej składa się z konstrukcji ramowej i opasających ją bali. Budynki szkieletowe zostają posadowione na ławie lub płycie fundamentowej. Tworzą je:

 • sosnowy albo świerkowy szkielet,
 • materiał izolacyjny,
 • warstwy wykończeniowe ścian.

Ta metoda pozwala na szybkie zakończenie budowy. W związku z tym czas od jej rozpoczęcia do przeprowadzki jest znacznie krótszy niż w przypadku murowanych obiektów. Konstrukcję szkieletową domku letniskowego można ocieplić np. wełną mineralną lub pianką poliuretanową.

Domy z drewna
Mały domek letniskowy

Spędzaj urlop we własnym przytulnym domku letniskowym

Drewniane wnętrza są przytulne i pięknie komponują się z meblami w stylu rustykalnym, prowansalskim czy tradycyjnym. Zastosowanie właściwej izolacji oraz budowa kominka lub wstawienie kozy do ogrzewania w domkach letniskowych umożliwia ich użytkowanie nawet podczas chłodnych miesięcy. Dzięki temu można relaksować się w pięknym otoczeniu przez cały rok. Urlop spędzony w tradycyjnym budynku z drewna pozwala na wypoczynek w przyjaznym, nieskażonym środowisku. Wykorzystanie naturalnych surowców i rezygnacja z drażniących środków chemicznych powoduje, że to najbardziej odpowiednie dla człowieka miejsce do życia wspomagające utrzymanie dobrego stanu zdrowia.